Site Haritası   Webmail   RSS  
 
  Başkanın Köşesi
» Biga 2023 Vizyon Raporu
» Bisiad Üyelerinin Analizi
» Yeni Teşvik Sistemi

  Takvim

  İstatistik

Yeni Çalışma Dönemi

               Çok Değerli Arkadaşlarım ;

BİSİAD’ın 20. Kuruluş yılında sizlere hizmet etmek amacıyla görevdeyiz.

               BİSİAD  Genel kurulunda üyelerimizin ve konuklarımızın huzurlarında ifade ettiğimiz üzere   yeni çalışma döneminde çözüm konuları  artırılarak ve derinleşerek  devam  edilecektir.

               Her aşamada katılımcılığı sağlamayı amaçlayan BİSİAD  11 Çalışma Komisyonu oluşturmuş ve  54 üyemiz komisyonlardaki çalışmalara iştirak etmek amacıyla görev almışlardır. Komisyon üyelerimiz KURUMSAL  menüsünden görülebilir. İleri ki süreçte BİSİAD’ın çalışma raporlarının sizler tarafından ilgiyle okunabileceğine inanıyoruz.

               Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Şirketlerimizin ve çalışanlarımızın bekası için bilgiyi yerinde kullanmak temel  hedeftir. Bu sebeple BİSİAD  AKADEMİA   Eğitim Birimi oluşturulmuştur. BİSİAD AKADEMİA ; ilk etapta Ofis Programları ve ayrıca Dış Ticaret/İngilizce eğitimlerine başlamıştır ve haziran ayının ilk haftasında  ilk mezunlarını verecektir

               Yine çok ihtiyaç olduğu ve katılımın yüksek olacağı tarafımıza iletilen Ön Büro Muhasebe Eğitimi için öğretilecek konu içerikleri tespit edilmektedir ve sizlerden katılımcı  sayısı talebi toplanmak üzere en kısa sürede duyuru yapılacaktır. Bu eğitime işyerlerinin ön ofisinde çalışanlarınızın yanı sıra ayrıca sizlerde eğitimlere katılabileceksiniz. Keza pazarlama ile alakalı eğitimde ayrıca  programlanacaktır.

               Yatırım yapmayı düşünenlerin ilk aşmaları gereken problem doğru bir fizibilite raporu  oluşturabilmektir.  Bu ihtiyacı gördüğümüzden başkanlığını sanayici üyemizin yaptığı ve mimar, inşaat mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi ve mali müşavir,   üyelerimizin katılımı ile Proje ve Fizibilite Birimioluşturulmuştur. Web sitemizin BİSİAD AKADEMİA bölümünden bakmanızı öneririz.

               Bir diğer yoğunlaşma noktamız  ;  devlet ,Kosgeb,kalkınma ajansları ya da farklı kanallardan iş dünyasına aktarılabilen yatırım, teşvik ve vergi avantajlarına yoğunlaşarak  üyelerimize   bilgi vermek ve sonuç  almalarını sağlamak için çalışmalarımız sürmektedir.

               Göz ardı etmediğimiz diğer bir hedefimiz  sivil toplum ve sosyal sorumluluklardır. Bu cümleden olmak üzere hassaten Sivil Toplum Platformu , Organize Sanayi Bölgesi , Üniversite  ve yeni yatırımcılar ilgi alanımızdadır. OSB’ye atfettiğimiz öneme binaen bir yönetim kurulu üyemiz aktif olarak görevlendirilmiştir. Biga’ya yatırım yapan firmaları üye olarak kazanmak için özel önem veriyoruz.Web sayfamızın KURUMSAL bölümünden tüm arkadaşlarımızın görev alanları görülebilir.

              Fark ettiğiniz üzere Web sayfamız düzenlenmiştir ve içeriği artırılmıştır. Web sitemizin İLETİŞİM ve ÖNERİ kısmından  elektronik mektupla istek, şikayet ve önerilerinizi iletebileceksiniz ve mutlaka sorununuz çözülecektir.

             Ayrıca BİSİAD merkez   büromuzda eğitim salonu olacak şekilde düzenlenmiştir.

             Önümüzdeki ay arkadaşlarımızla bahar pikniğinde bir araya gelmeyi düşünüyoruz .

             Panel ve sunumlar için Cumartesi Kahvaltı Sohbet konukları  araştırılmaktadır.

             BİSİAD dergimiz için yazı ve materyaller toplanmaktadır ve önümüzdeki ay dağıtım yapmayı hedefliyoruz. Oldukça zengin bir içerik bulacaksınız.

             Genel Kurul gecesi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ar-Ge Öğrenci Topluluğunun gerçekleştirdiği anket sonuçlandı ve  sitemizin ETKİNLİKLER menüsünün Araştırmalar kısmından okuyabilirsiniz.

             Bölge basınımıza düzenli olarak BASIN BÜLTENLERİ gönderilmektedir. Sizlerde bu kısma bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

             BiSiAD Fotoğrafçılık Kulübü kurulması kararımız vardır, sizin ve ailelerinizin katılımlarını bekliyoruz.Şimdilik Facebook’ta https://www.facebook.com/groups/298138353592213/adresinden sanal üye olmanızı  ve kendinizin çektiği fotoğrafları paylaşmanızı istiyoruz.

             Görev dönemi içinde   üyelerimiz yerinde ziyaret edilecek  ,   talep ve şikayetleri mutlaka dinlenilecektir.

Mayıs ayının ilk haftasında STP Toplantısı BİSİAD Başkanlığında yapılacaktır. Hepinizi şimdiden davet ediyoruz.

            Çok önemsediğimiz bir konuda BİSİAD üyelerinin birbirinden alışveriş yapmalarını teşviktir. BİSİAD üyelerine özel satış kampanyaları düzenlemeniz halinde bunu duyurmayı borç biliriz.

            Ayrıca BİSİAD web sitesinden sizlere link vermek ve dünyada bulunabilirliğinizi artırmak istiyoruz.

            Son Söz ;  Bisiad Biga’nın omurgasıdır ve her türlü zenginliğe sahiptir.

            Saygılarımızla…..

    Ahmet Hamdi Özdemir

Tel: 0286 316 50 75 - Adres: İstiklal Cad. No:84 Kat:2 Daire:5 Biga / Çanakkale - Banka Hesap No: İş Bankası Biga Şb. İBAN:TR13 0006 4000 0012 3200 2970 58

Tüm Hakları Saklıdır 2012 BÄ°SÄ°AD bisiad@bisiad.com